• Новости
 • Разликата на туристичките области во Римини

  1. Туристички области
  2. 1 Центар на Римини, Bellariva, Сан Џулијано Маре
  3. 2 Miramare, Rivazzurra, Marebello
  4. 3 rivabella
  5. 4 Viserba, Viserbella
  6. 5 Торре Педрера
  7. 6 Беларија, Игеа Марина
  8. Меморандум за туристите

  На јадранскиот брег е градскиот римски град. Нејзините песочни плажи се протегаат за 15 километри. Не е изненадувачки што народот на туристи се шета по насипот во вечерните часови, бидејќи во овој италијански град има многу да се сврти. На ваше услуга се пространи плажи, најинспиративни дискотеки, антички архитектонски структури, ремек-дела од сликарство и многу други атракции.

  Туристички области

  Поради својата должина, брегот на Римини е поделен на шест туристички "зони". Ако дојдете тука за да го впиете песокот и плинете во морето, тогаш нема значајна разлика во кој хотел да останете. Покрај тоа, во секое време можете да се качите во автобусот и стигнете до центарот на градот и назад. Размислете за добрите и лошите страни на живеење во секоја "зона" (видете ја нивната локација на мапата).

  1 Центар на Римини, Bellariva, Сан Џулијано Маре

  Во споредба со другите области, овде живеат повеќе. Иако е многу примамливо, центарот е "најжешката" туристичка точка на брегот, прекрасно место, идеално за вечерните прошетки, турнеи, шопинг, дискотеки и друга забава. На брегот на Сан Џулијано Маре се најдобрите рибни ресторани, барови и кафулиња, а цените се сосема разумни. Можете исто така да шетаат до пристаништето во Римини и да се претворат во улица дел Фанте, видете ја неверојатната градба - рибарски колиба, целосно наредени со школки. Исто така постои и светилник изграден во 18 век, висок 30 метри, и пристаниште долг 200 метри. Храмот Малатеста, триумфалниот лак на императорот Август, мостот Тибериј, Хирургот куќа - ова не е комплетна листа на историски и архитектонски интересни места лоцирани во областа.
  Повеќе детали ...

  Повеќе детали

  2 Miramare, Rivazzurra, Marebello

  Овие области се наоѓаат јужно од Римини и се многу популарни меѓу туристите. Сите, бидејќи на погодно географска локација - области се сметаат за предградијата и од тука можете лесно и брзо да стигнете до центарот. Исто така многу блиску до престижниот одморалиште Ричионе. Плажите тука се шири, во Маребело постојано се одржуваат народни празници, забава во близина на водата, дегустација на вино, итн. Можете да уживате во многу слајдови на вода, а во вечерните часови можете да му се восхитувате на огномет. Одлично место за одмор со целото семејство.
  Повеќе детали ...

  3 rivabella

  Областа лоцирана северно од Римини. Од една страна, тоа е многу блиску до центарот на градот (два километри), што значително ќе заштеди пари и време за патување таму, но од друга, нема место за "вртење" при пливање поради вештачкиот ѕид во близина на брегот. камења, која служи како заштита од брановите. Меѓу главните возбудувања се "мазни танц вечери", играње на чинии на песок и дегустација на локални алкохолни пијалоци. Исто така, на територијата на оваа област постојат два извори, чија вода, како што велат, има лековити својства.
  Повеќе детали ...

  Повеќе детали

  4 Viserba, Viserbella

  Ова е една од најпопуларните области за вечерните прошетки долж шеталиштето. Движењето на автомобили во тоа време е блокирано, а за туристите - целосна слобода на движење! Покрај тоа, на брегот има голем број на продавници - нема потреба да одат далеку за да се занесе во пријатно шопинг. Туристичкиот дијамант на оваа зона е атракција "Италија во минијатура".
  Повеќе детали ...

  5 Торре Педрера

  Економија опција за буџетот патник. Ова подрачје е релативно далеку од центарот (седум километри), тука има неколку знаменитости, а нема ништо да се направи - само 2 километри долга плажа, и вистински студ во пицериите, рестораните и локалните бутици.
  Повеќе детали ...

  6 Беларија, Игеа Марина

  Најмногу "северни" области. Овде, оние кои се уморни од градска гужва ќе уживаат релаксирачки. Селата се мали, мирни, со многу убави, мирни пејсажи. Покрај тоа, домување - најевтин на брегот. Но, за да стигнете до центарот на Римини ќе биде непријатно, на патот ќе мора да потрошите околу еден час. Но, во самата Белерија има нешто што може да се види - тука го поминуваат фестивалот "Сургиевски мекотел".
  Повеќе детали ...

  Меморандум за туристите

  Накратко за главната работа:
  1. Плажи. Во северните делови на Римини, морето е помирно - постои заштита од брановите. Во самиот центар на градот и во јужната "зона" на Мирамаре, Ривацурра, Маребело не е.
  2. Цени. Најскапите трошоци за сместување во центарот или во домови кои директно одат во морето. Поекономична, но не помалку удобна опција е да останете во хотел лоциран во оддалечени области или во втората лента.
  3. Разгледување и забава. Бидете сигурни да го посетите центарот! Тука на секој чекор се интересни архитектонски градби, историски споменици, музеи, продавници, дискотеки - сето она што е неопходно за остатокот од секој турист. Најмногу "тивки" области: Визерба, Визербела, Торе Педрера и Беларија.
  4. Одморниците препорачуваат. Ако планирате да живеете во центарот на Римини, тогаш, според прегледите, особено треба да погледнете во такви хотели: Национален хотел (4 ѕвезди), Ле Роуз Suite (4 ѕвезди), Stresa (3 ѕвезди).

  Новости

  Где купить объектив для телефона

  Никогда не думала, что существуют объективы для телефона, пока не нашла их в одном магазине, подробнее здесь. Оказалось,

  Духовно-религиозный туризм
  После принятия Русью христианства, появилась новая традиция — паломничество. Чуть позже, одинокие паломники объединились в центры и ходили к святым местам уже группами, чтобы преклонить колени перед

  Методы арт терапии в Запорожье
  Для психологов, психотерапевтов, преподавателей, воспитателей и профессионалов, работающих с детками. Программка поможет получить теоретические познания о арт-терапии как способе работы не только лишь

  Снять колесо с велосипеда
  Хоть какой опытнейший велосипедист знает, как снять колесо велика без помощи других. Такое действие нередко приходится создавать, когда колесо нужно починить, поменять шину, обод либо спицы либо просто

  Видео экскурсия по москве
  Обзорные экскурсии по Москве на автобусе проходят каждый денек от Красноватой площади. Экскурсионное бюро «Лауда» приглашает Вас познакомиться с одной из древнейших столиц мира — Москвой. Храмы и особняки,

  Смотреть притчи
  На этой странице сможете http://day-by-day.od.ua/video/1022262404-oformlenie-prazdnika-sharami/ онлайн —  православные, добрые, опытные, достойные внимания и интереснейшие.  Мы собираем отличные притчи

  Святая канавка в дивеево
  "Много дивного гласил батюшка Серафим об этой Канавке. Что Канавка эта - стопочки Божией Мамы! Здесь ее обошла Сама Королева Небесная! Эта Канавка до небес высока! Землю эту взяла в удел Сама Госпожа

  Смертная казнь в иране
  Смертная казнь в Иране применяется согласно шариатскому закону с момента установления исламской республики в 1979 году. При всем этом многие экзекуции в Иране совершались на публике: числилось, что проводящиеся

  Столбы в красноярске
  Внедрение водянистого пенопласта в качестве теплоизолятора отличается массой преимуществ, . . . . Как верно

  Самоделки трактора видео
  Обычно мини трактора можно сделать на базе хоть какого мотора. Это может быть движок от «Днепра», от мотоблока, москвича либо от байка «Муравей», более подробнее смотрите в нашей подборке: самодельные